Звання Почесний громадянин Волині

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням обласної ради від 18.08.2000 №13/23

 

ПОЛОЖЕННЯ
про звання "Почесний громадянин Волині"

 

зі змінами, внесеними рішеннями обласної ради від :      

29.03.2005 № 19/43,

23.12.2008 № 25/5, 

30.09.2015 № 36/109,

17.12.2019 №27/10

1. Звання "Почесний громадянин Волині" є вищою ознакою вдячності мешканців області і присвоюється особам, які мають видатні заслуги, а також зробили значний особистий внесок в розвиток народного господарства області, її науки, освіти, охорони здоров'я, культури та спорту, чия виробнича, науково-просвітницька та громадська діяльність одержала визнання. Також, з метою вшанування пам`яті волинян, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції і операції об`єднаних сил (АТО/ООС) на Сході України та у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, звання «Почесний громадянин Волині» може присвоюватися посмертно загиблим (померлим) жителям області за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, боротьбі за незалежність, самовіддане служіння Українському народові.

2. Подання про присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" вноситься на розгляд ради головою обласної ради.

3. Клопотання про присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" подають міські, районні ради, обласна та районні державні адміністрації, об`єднані територіальні громади, постійні комісії обласної ради.

Подані кандидатури попередньо обговорюються в профільних постійних комісіях обласної ради.

 

4. Присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" проводиться за рішенням обласної ради на підставі подання голови обласної ради до Дня незалежності України(у разі присвоєння цього звання посмертно – і до інших державних свят).

 

5. Званняприсвоюється, як правило, мешканцям Волинської області і, як виняток, може бути присвоєно жителям інших регіонів України, а також інших країн.

 

6. Одночасно з пропозиціями про присвоєння звання "Почесний громадянин Волині" подаються такі документи .

- подання;

-відомості про виробничі, наукові та інші досягнення особи, якій присвоюється звання.

7. Облік і реєстрацію осіб, яким присвоєно звання "Почесний громадянин Волині", веде виконавчий апарат обласної ради.

8. У трудовій книжці особи, якій присвоєно звання "Почесний громадянин Волині", може робитися відповідний запис (якщо ця особа – мешканець області чи інших регіонів України).

9. Звання "Почесний громадянин Волині" передбачає преміювання – одноразову матеріальну виплату у розмірі 10 (десяти) мінімальних заробітних плат, що здійснюється за рахунок коштів обласною бюджету, передбачених у кошторисних призначеннях обласної ради по кодах функціональної класифікації 250404 "Інші видатки" та економічної класифікації 1343 "Інші поточні трансферти населенню") (за винятком випадків, коли звання «Почесний громадянин Волині» присвоюється посмертно).

10. Почесному громадянину Волині вручається посвідчення, знак та стрічка з написом "Почесний громадянин Волині" як правило на сесії обласної ради головою обласної ради або його заступником. У разі присвоєння цього звання посмертно, членам сімей осіб, яким воно присвоєно, вручається посвідчення та пам`ятна статуетка з написом «Почесний громадянин Волині».

(статуетка виготовляється з прозорого акрилу, має форму  видовженого  ромба  на  прозорій  основі, в центрі якого вигравірувані лазером Державний  Герб України і напис «Почесний громадянин Волині»).

11. Кількість осіб, яким присвоюється звання "Почесний громадянин Волині", як правило не може перевищувати двох у рік(за винятком осіб, яким звання «Почесний громадянин Волині» присвоюється посмертно).Рішення щодо кількості лауреатів щорічно приймається обласною радою з одночасним уточненням кошторисних призначень обласної ради, передбачених для преміювання лауреатів.

12. Позбавлення звання "Почесний громадянин Волині" можливе лише обласною радою в разі вчинення особою навмисного злочину, при наявності вироку суду, який набрав законної сили, або інших дій, що не дають морального права носити це звання. 

 

 

 

Лауреати звання "Почесний громадянин Волині"