Веб-конференція з Миколою Булігою

Початок чату: 
15.11.2016 - 10:00
Закінчення чату: 
15.11.2016 - 12:30

 15 листопада  запрошуємо до веб-конференції на офіційному сайті  з  головою постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області  Миколою Булігою. Чат триватиме з 11.00 до 12.30. Вікно для запитань буде активним з 10.00  15 листопада. Питання також можна надсилати на адресу lukashuk@volynrada.gov.ua або на сторінку обласної ради у соціальній мережі  Facebook.

Олена Лівіцька: Миколо Миколайовичу, а якою, на вашу думку, має бути доля так званої "Кручі", колишнього обкомівського готелю на Дубнівській у Луцьку? Це теж комунальне майно. Хай стоїть і "здешевлюється"?

На жаль, на цьому комунальному об'єкті я ще особисто не був. На сесіях обласної ради питання про цей об'єкт не піднімалося. Моя думка: якщо майно стоїть без догляду, воно руйнується і його може чекати така доля, про яку Ви пишете.

Оксана Петрук: Чи ініціювала обласна рада аудит КП "Волиньенергософт"? Якщо так, то які його результати?

Обласна рада не ініціювала аудиту як такого. В поточному році комісія розглядала звіт усіх комунальних підприємств, в тому числі й "Волиньенергософту".   Основний  вид   діяльності підприємства -- здача в оренду приміщень.

Оксана Петрук: Під час останнього засідання сесії обласної ради 7 млн грн виділено на поповнення статутного фонду комунального підприємства «ІАЦ «Волиньенергософт». Яку користь має волинська громада від діяльності цього КП? Як можна виміряти результативність його роботи?

Почнемо відповідати з другої частини Вашого питання: результативність його роботи виміряти важко.

Стосовно виділених 7 млн грн. Ці кошти спрямовуються не на поповнення статутного фонду підприємства, а на виготовлення проектно-технічної документації та встановлення твердо-паливних котлів у Волинській обласній клінічній лікарні та у Волинському дитячому медико-територіальному об'єднанні.

Оксана Петрук: Чи влаштовує вас фінансово-господарська діяльність санаторію "Лісова пісня"? Чому не ініцювали розгляд цього питання Тимчасовою контрольною комісією облради, адже відомо, що термін контракту директора закладу Віктора Карпука спливає у грудні цього року?

Нас не влаштовує фінансово-господарська діяльністю жодного з комунальних санаторіїв, бо результатом такої діяльності є прибуток. В обох санаторіях цей прибуток за минулий рік був мізерний. До речі, як і в інших комунальних закладах. Інша справа, коли йдеться про матеріально-технічну базу цих закладів, їх технічне та медичне оснащення, впровадження нових систем і підходів, то "Лісова пісня" виглядає покищо не найкращим чином.

Оксана Петрук: Що буде з майном санаторію "Турія", що передане військовому ліцею? Як його планують використовувати?

Майно вже  передане військовому ліцею. На базі колишнього санаторію буде проводитися навчання майбутніх військових, літнє таборування та оздоровлення.

Руслан Пилипчук: Доброго дня, вчора лідер вашої політичної сили Олег Ляшко отримав кілька ударів від представника "Опозиційного блоку" Юрія Бойко. Чи правильно було не дати здачі "московскій гниді"(як виразився Ляшко)? Яке покарання повинен понести Бойко?Дякую

Напевно, це мало би стосуватися не особистих стосунків Бойка і Ляшка, а взагалі сьогоднішньої ситуації в Україні -- ті, хто розпалював війну на Сході, спокійно розсиджуються в українському Парламенті, їх призначають заступниками міністрів, тощо. Де обіцяна люстрація? Де обіцяне: "Жити по-новому"?

В 14-15 роках людей обманули ще більш нагло і грубо, як у 2005. І тому "мордобій" у Верховній Раді виглядає кумедною картинкою на фоні виживання українського народу.

Радикал: Чи готовий Микола Буліга запитати на якомусь зіїзді , де взяв 2 мійони доларів Олег Ляшко? вилами наносив чи що? Як ви ставитеся до бійок Ляшка в парламенті? І чому нема відповіді на моє попереднє питання?

Навряд, чи Микола Буліга буде присутній на якомусь такому з'їзді Радикальної партії. Для мене, як громадянина,  одинаково дивно, як можуть мати такі статки не тільки Ляшко, а й Петренко -- Міністр юстиції, Аваков, Насіров, Турчинов і т.д.

 

Ковельчани: Чому обласна рада і майнова комісія голосує проти залізничної лікарні в Ковелі?

І обласна рада, і майнова комісія голосує "за"! Голосувалав за те, щоб вже 2 роки поспіль працівники лікарні отримували належну їм заробітну плату, голосувала за те, аби цей медзаклад зберігся для ковельчан і для працівників медустанови. Інша справа, що деякі депутати хотіли би перевести цей процес в політичну площину. Наразі рішення щодо подальшої діяльності медустанови прийняті. Крім того, нормальним консенсусом між головою обласної ради та головою ОДА.

Оксана: Як Ви оцінюєте шанси обласної ради у намірах повернути до комунальної власності підприємство "Волиньоблагроліс"?

Сама ідея повернення хороша. Адже, як ви пам'ятаєте, така форма власності у  понятті  "міжколгоспне лісництво" існувала ще в радянські часи. Господарювання різних власників завжди породжує конкуренцію в хорошому розумінні цього слова. Інша справа -- на скільки це можливо  в правовій площині?  І чи буде на це  добра воля центральних властей? Вважаю, що цей проект буде надзвичайно важко зреалізувати. Адже ліси вже в державному користуванні.

Мені здається, їх назад не віддадуть.

Світлана: Чи правильно призначати керівників комунальних закладів через вибори в колективах? Тоді виходить, якщо людина не працює в колективі, то не може претендувати на посаду.

Логіка є у вашому зауваженні.

На скільки, мені відомо, зараз в обласній раді розробляється нове Положення про конкурси на керівні посади в комунальних підприємствах, установах та організаціях. Ці питання останнім часом гостро піднімалися на комісіях і мають бути враховані.

Радикал: Ваш однопартієць Володимир Кучер заявив, що потрібно приватизувати комунальні санаторії. Чи підтримуєте ви цю ідею?

Володимир Кучер вже рік, як не є моїм однопартійцем.

Щодо санаторіїв. Звісно, світова практика показує, що приватний власник управляє майном ефективніше, але приватизувати санатрії сьогодні і в наш час, і , як правило, за копійки, я вважаю, що не варто. Не сьогодні.