Веб-конференція з Оленою Макаренко

Початок чату: 
30.11.2016 - 13:00
Закінчення чату: 
30.11.2016 - 17:00

Запрошуємо до веб-конференції за участю головного лікаря комунального закладу «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Оленою Макаренко. Чат триватиме з 15.30 до 17.00. Вікно для запитань буде активним з 13.00  30 листопада. Питання також можна надсилати на адресу lukashuk@volynrada.gov.ua або на сторінку обласної ради у соціальній мережі  Facebook.

Віталік: Як би хотіли змінити центр? можливо нове приміoення, більший штат людей, обладнання? Якщо так, то що ви для цього робите?

Приміщення хотіли би розширити. У зв'язку із збільшенням кількості пацієнтів, які потребують прийому та уваги. Також хотілося би більше лабораторних приміщень. обладання Центру високоякісне. В більшості  отримане за рахунок коштів грантів та міжнародних благодійних організацій. Всі кабінети оснащені комп'ютерним обладнанням. Також -- за рахунок грантових надходжень. Фахівці Центру працюють на сучасних електронних інструментах та електронних прорагмах.

Віктор Макарук: Як боретеся з хабарництвом в центрі???

А що, Ви констатуєте наявність хабарництва в Центрі?

Прес-служба обласної ради, Оксана Лукашук: Яка кількість осіб перебуває на антиретровірусній терапії? Як почувають себе ці люди і чи достатньо препаратів для лікування?

Станом на 1 грудня поточного року антиретровірусну терапію отримують 1008 волинян. Препарати закуповуються за кошти державного бюджету, Світового глобального фонду по боротьбі з ВІЛ-СНІДом, туберкульозом та малярією, а також Міжнародною організацією PEPFAR. Всі ВІЛ-позитивні особи, які отримують терапію на 100% забезпечені препаратами. Прийом терапії забезпечує задовільний, репродуктивний та працездатний стан здоров'я.

 

Галина Світліковська, "Волинь-нова": Яких змін у роботі Центру профілактики і боротьби зі СНІДом можна очікувати у зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров’я?

На даний період часу, питання реформування СНІД-служби залишається відкритим.

Видання "Конкурент": 1: Розкажіть будь ласка про послуги та їх вартість, які надає центр? Які хвороби виявляєте, лікуєте? Чому немає аналізів на гепатити А, В та С? Як часто до вас звертаються жителі Волині? Скільки за останні 9 місяців поточного року зареєстровано проблеми віл-інфікованих та хворих на снід? (окремо дітей та дорослих) чи зріс цей показник у порівнянні з аналогічним періодом минулого року? Із якими труднощами вам, як головному лікарю, доводиться зустрічатися? Що вас не влаштовує у роботі закладу та загалом?

1. В КЗ "Волинський обласний центр з профілактики та бортьби зі СНІДом" надаються спеціалізовані постлуги, а саме: безкоштовне обстеження населення на наявність антиліл до ВІЛ. При виявленні віл-позитивної особи проводиться клініко-лабораторне обстеження на кількість імунних клітин, вірусне навантаження, хімічний та загальний аналіз крові, обстеження на туберкульоз, наявінсть супутніх захворювань, на підставі чого пропонується, або не пропонується прийом антиретровірусної терапії. Особа офіційно реєструється та їй проводиться пожиттєвий медичний нагляд. Всі послуги для віл-позитивної людини безкоштовні. Обстеження загального населення на гепатати А,В, С не проводяться.

 

2. Протягом останніх трьох років ситуація щодо реєстрації стабільна. За 9 місяців поточного року офіційно зареєстровано 225 ВІЛ-позитивних осіб. Виявлено лабораторними методами дослідження 261 особу. За 9 місяців поточного року антитіла до ВІЛ виявлено у двох новонароджених дітей, мами яких не приймали медикаменнтозну профілактику передачі вірусу від матері до дитини під час вагітності.

 

3. Одна з найбільших трудностей сформувати прихильність до прийому лікування певну частину осіб. Трапляються випадки, коли люди, особливо благополучних прошарків населення не хочуть сприйняти свій віл-позитивний статус, у зв'язку з неприйняттям діагнозу, ввідбувається несвоєчасний прийом терапії, що призводить до погршення стану здоров'я, а той загибелі таких пацієнтів. Важко зрозуміти віл-позитивних вагітних, які не приймають профілактичних препаратів з можливістю народження здорових дітей, як вище приведених двох випадках.

Оксана: Хочу запитати Вас. Яка гарантія того, що в Україні безпечна донорська кров?

Кожна кроводача, яка здійснюється в станціях чи пунктах забору крові, проходить обстеження на наявність антитіл до віл-інфекції, гепатитів В та С, сифілісу. При виявленні антитітл до вказаних інфекцій, кров бракується та знищується. В подальшому  даний донор не допускається до кроводач.

Михайло: Чи є загроза підчепити СНІД у стоматкабінеті?

Практично немає, адже весь інструментарій, який використовується для надання стоматологічної допомоги стерелізується, або є одноразовим.