«Ми хочемо бачити наш рідний край успішним, а людей – заможними»

Фото: 

Волинь – це перлина української землі з тисячолітньою історією, неповторною красою природи, унікальною культурною спадщиною. Це край талановитих і працелюбних людей. Зробити кращим, комфортнішим життя мешканців Турійщини – мета, яку ставить перед собою депутат Волинської обласної ради, бізнесмен і меценат Роман Микитюк.

Роман Володимирович Микитюк – нинішній депутат Волинської облради. На Турійщині його знають не тільки як благодійника, а й як господарника. Адже він успішний аграрій та бізнесмен, який разом з батьком та дружиною Анною свого часу заснували фермерське господарство «АМіЛа», будівельну фірму і ще декілька успішних проектів. А ще він знає, як зробити Європу на Волині. Маємо приклад – села Радовичі, Тагачин.  Про це сьогоднішня розмова  нашого кореспондента з Р. В. Микитюком.

– Романе Володимировичу, Ви маєте чималий досвід депутата обласної ради, зокрема, неодноразово вже представляли громаду Ту-рійщини у Волинській обласній раді, також були депутатом Львівської обласної ради. Що потрібно для розвитку нашого району? Які плани та мету перед собою ставите?

– Чесно кажучи, багато хочеться зробити, маємо багато амбітних задумів. Радію від того, що маю багато щирих однодумців. Ми хочемо бачити  Турійщину успішною, людей – заможними. Власне це нас і об’єднує, це і є кінцевим результатом нашої спільної праці.

Я переконаний, що у розвитку нашої держави основну роль має відіграти саме вітчизняний, а не закордонний інвестор. Упевнений, що саме українці будуть найбільше перейматися тим, аби створити умови для економічного розвитку, нові робочі місця, щоб наші люди залишались на рідній землі та отримували достойну заробітну плату, щоб Волинь, і наша Турійщина зокрема, мала можливості для розвитку, розбудови та створення європейського рівня життя.  

Однозначно потрібно робити все для того, щоб наша молодь не шукала роботу за кордоном, а мала бажання жити й працювати в Україні. Це наше майбутнє, наші перспективи розвитку як держави та нації.

Звичайно, потрібно берегти наші духовні надбання. Наш Турійський край багатий на історичні пам’ятки, маємо зберегти не лише багатство, дане природою, а й автентичність сіл та селищ. Маю декілька задумів по реконструкції пам’яток та створенню музейних комплексів на території нашого району, що є потужним потенціалом для розвитку мережі туризму та еко-відпочинку. Зокрема, збереження та відновлення потребує пам’ятка садово-паркового мистецтва у с. Літин – Літинський парк.

Ще одна важлива на сьогодні проблема – місцеві дороги. Насамперед мене цікавить здійснити якісний ремонт та будівництво доріг в Турійському районі. В цьому напрямі багато питань вдається нам вирішувати завдяки тісній співпраці з  керівництвом облдержадміністрації,   обласної ради, обласною Службою автомобільних доріг, «Облавтодором», управлінням лісового та мисливського господарства.

– Тож що Ви вважаєте своїм найбільшим депутатським досягненням, зважаючи на залучення на округ коштів з обласного бюджету?

– До найбільших досягнень відніс би будівництво нового корпусу школи у селі Мокрець за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, добудову приміщення дитячого дошкільного закладу в центрі Турійська (майже 1,5 мільйона гривень із обласного і місцевого бюджетів), відновлення дитячого садочка в селі Купичів (2 мільйони гривень з обласного і місцевого бюджетів), облаштування доріг у Турійську, зокрема, об’їзної, до нового кладовища та кладовища у «містечку». Ще – спорудження мостів у селах Замости, Гаруша та Мировичі, а також створення парку в Ту-рійську. Гарну установу отримала й дітвора села Маковичі, на що витрачено знову ж таки майже 2 мільйони гривень. В рамках екологічної програми для селища побудували новітню каналізаційну систему закритого типу, яка працює за методом безвідходного виробництва.   Також багато зроблено в плані реконструкії  Центрального  майдану в Турійську і вулиці Богдана Хмельницького. 

У 2019 році оновлено фасад й перекрито дах приміщення Турійської ЗОШ І–ІІІ ступенів, на   території цієї школи створено спортивне містечко зі штучним покриттям, де є велике футбольне поле, бігові доріжки, баскетбольний та тренажерний майданчики. Втілюються в життя й амбітні плани щодо історичної частини Турійська, зокрема, створення там своєрідного культурного комплексу із двох частин. Багато зроблено для оновлення однієї з найстаріших у районі шкіл — ЗОШ І–ІІ ступенів імені Ганни Жежко, побудований  спортивний зал школи й дитячого садка. У вже відремонтованому дитсадку № 1 відкрили ще одну групу.

Вже у цьому році закінчено будівництво Купичівської та Турійської амбулаторій загальної практики сімейної медицини, ще триває будівництво Луківської амбулаторії. Всі роботи ведуться за кошти Світового банку.

Але, зауважу, в цьому не тільки моя заслуга, всі проблеми ми вирішували спільно з ке-рівництвом району та області, Турійської об'єднаної територіальної громади. Активну підтримку у здійсненні усіх цих задумів надавали народні депутати по нашому виборчому округу – Сергій Мартиняк, тепер вже і Вячеслав Рубльов підтримує всі наші ініціативи, голова Волинської обласної ради на той час Ігор Палиця, попередній очі-льник області Володимир Гунчик, Турійський селищний голова Олексій Безсмертний, голова Турійської районної ради, а тепер вже Турійської районної державної адміністрації Ольга Черен.

І я щиро вдячний всім причетним людям за їх ініціативу та активну громадянську позицію, підтримку та бажання відбудувати і зробити квітучим наш район, покращити життя наших людей.

– Часто до Вас звертаються прості люди і де вони можуть Вас знайти, враховуючи таку вашу зайнятість? З якими проблемами найчастіше приходять, чого найбільше потребують?

– Знайти мене дуже легко, я постійно знаходжусь серед людей і намагаюсь сам побачити проблеми району і, не чекаючи звернень місцевих жителів, їх вирішувати. Моя громадська приймальна як депутата обласної ради в центрі Турійська працює щодня, і мій помічник приймає всі звернення, які я в міру можливостей опрацьовую. Найчастіше звертаються з проблемами зі здоров’ям, коли потрібні кошти на серйозне лікування або операцію. Намагаюся допомагати усім. Насамперед фінансами. Частково спрямовую власні кошти, частково кошти з депутатського фонду. Тісно співпрацюю з головним лікарем Волинської обласної клінічної лікарні Олександром Дударем. Плідно співпрацювали і допомагали багатьом нашим людям і з попереднім головним лікарем Іваном Сидором, він як і я завжди намагався почути проблеми людей і по можливості допомогти, був у курсі справ наших хворих і забезпечував усім необхідним.

– Окрім депутатської роботи, на Турійщині здійснює діяльність декілька ваших потужних господарських об’єктів групи «АМіЛа» – це і будівельна фірма, фермерське господарство, мережа магазинів «Дари Волині», пекарня «Хлібний Край», Екопарк «АМіЛа». Чи можете Ви назвати свій бізнес соціально відповідальним і як вдається це поєднувати?

– Найбільшою моєю мотивацією взагалі до роботи є бажання покращити життя земляків та об’єднати нашу громаду задля її процвітання. Я – людина, яка дуже любить Волинь та Турійщину, край, де я народився й живу, де живе моя родина. І своє майбутнє я пов’язую тільки із малою Батьківщиною.

Щодо господарської діяльності, то вона дійсно вимагає багато часу і зусиль, але і господарська і депутатська діяльність доповнюють одна одну. Хоч я ніколи не використовував депутатський мандат для захисту власних інтересів, а от для залучення коштів на округ він, безумовно, стає в пригоді. Залучаю і власні фінанси, адже завдяки правильно організованій праці, відповідальним і кваліфікованим працівникам маю таку можливість. Зусиллями та ресурсами будівельної фірми були реалізовані, здавалось би, безнадійні проекти на території ра-йону, за які ніхто не хотів братись. Фермерське господарство зосереджує свою діяльність на території сіл Туличівської та Клюської сільських рад, опікується розвитком соціальної інфраструктури в наших селах та дбає про добробут селян.

– Як саме вдається розвивати наше українське село? Приваблювати молодь і створювати достойну альтернативу працевлаштування закордоном?

– Звичайно, нові робочі місця у сільській місцевості – з цим завжди було скрутно, але ми маємо свій секрет, як залучити молодих спеціалістів на роботу у господарство –  ми забезпечуємо житлом. Запрошуємо на роботу та за білоруським методом укладаємо договір, згідно з яким людина, відпрацювавши десять років на господарстві, отримує будинок у власність. Помешкання у користування даємо вмебльовані й оснащені побутовою технікою. Окрім того, фермерське господарство по можливості викуповує порожні будинки, ремонтує та безоплатно надає їх робітникам, які приїхали працювати.

Вважаю, що майбутнє за соціально відповідальним бізнесом, до чого ми і прагнемо. Потрібно дбати про розвиток територій, на яких ми працюємо. Так село Радовичі завдяки коштам агрофірми сьогодні є прикладом того, як в окремому населеному пункті можна зробити свою маленьку Європу: було відремонтовано будинок культури, збудовано сучасний 3D-кінотеатр, облаштовано пункт пожежної охорони, ФАП із сучасним обладнанням, необхідним для допомоги тамтешнім жителям, придбано сучасний медичний автомобіль, який обслуговує шість населених пунктів. Ми також осучаснили кімнату дільничного, забезпечили спе-ціалізованим автомобілем пожежників. А ще у Радовичах відремонтовано дороги і старовинний Свято-Михайлівський храм. Можу ствердно сказати, що цей населений пункт став центром розвитку еко-туризму у нас на Турійщині. Щодня сотні туристів приїздять сюди, щоб відвідати цікаві екскурсійні   об’єкти. 

– Вже за декілька днів ми будемо святкувати наше найбільше національне свято – День Незалежності України. Що Ви хотіли б побажати землякам напередодні цього визначного дня?

– Найперше – всім міцного здоров’я, оптимізму, добра й добробуту в родинах, миру й процвітання нашій рідній землі – Україні. Адже зараз в країні пора сподівань і надій. Час, коли ми будуємо плани на майбутнє. Отже, нехай всі вони справдяться, над нашою державою засяє сонце миру, а в житті кожного побільшає добра. Не сумніваюсь, що так буде, разом ми подолаємо всі труднощі та непрості виклики, якщо об’є-днаємось і докладемо спільних зусиль для збереження та розбудови нашої рідної Держави.

Кожному з нас я бажаю незламної віри у її щасливу долю.

Зі святом, дорогі земляки!

 

Турійська районна газета „Народне слово” №34, 20 серпня 2020 р.