28 квітня - Всесвітній день охорони праціЗ нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці, заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт провів робочу зустріч із першим заступником начальника Управлінням Держпраці у Волинській області Оксаною Рубльовою.
Під час зустрічі, яка відбулася 28 квітня, обговорили питання, які стосувалися дотримання нормативно-правових засад охорони праці та безпечних і здорових умов роботи.
Так, вона розповіла, що за минулий рік загалом по області було зареєстровано 108 нещасних випадків на виробництві.
"Як не дивно 5 із них трапились у сфері державної служби. Основною причиною була необережність працівників. В результаті ми маємо випадок розірваних зв'язкок стегна, перелом п'яткової кістки тощо", - зауважила вона.
Оксана Рубльова також повідомила, що днями вступили в дію зміни до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", які з одного боку передбачають ліквідацію посад інспекторів праці, які були в органах місцевого самоврядування, а з іншого - розширюють повноваження самоврядних органів.
"Відтепер звернення посадових осіб органів місцевого самоврядування стають для нас підставою провести позаплановий захід. У  зв'язку зі змінами в законодавстві, ми відтепер сподіваємось на більш тісну співпрацю із органами місцевого самоврядування, адже у них тепер з'являється більше можливостей реагувати на порушення у сфері господарської діяльності, а у нас -  здійснювати заходи державного нагляду у сфері державного контролю", - наголосила вона.
Заступник голови облради Григорій Пустовіт своєю чергою наголосив на тому, що між органами влади має бути більш тісна комунікація та співпраця.
"Я пам’ятаю часи коли вимоги інспекторів охорони праці були дуже високими, однак з часом їх функції були знівельовані. Відтак, почастішали випадки травмувань на виробництві, в агропромисловому комплексі та в інших сферах життя громад. Дуже приємно, що завдяки ефективній роботі нинішнього керівництва Управління Держпраці в області, сьогодні посилюється контроль, а також здійснюються дієві заходи, спрямовані на збереження життя та здоров'я працюючого населення краю", - наголосив він.
Григорій Пустовіт також зауважив, що ефективна робота інспекторів праці - це також дієва передумова легалізації робочих місць.
"Для області та Луцька - це дуже важливий аспект, адже це передумова сплати податків та наповнення місцевих бюджетів. Охорона праці- це запорука життя та здоров'я людей. На жаль, самосвідомості людей часто не вистачає, а тому дуже важливим є також проведення роз'яснювальної роботи із суб'єктами господарювання", - додав він.
Григорій Пустовіт цього дня також виконав приємну місію. За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері охорони праці та промислової безпеки та з нагоди Всесвітнього дня охорони праці він нагородив Оксану Рубльову Почесною грамотою голови обласної ради.
Зауважимо також, що цьогоріч Всесвітній день охорони праці проходить під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».  Символічний плакат із таким надписом, вона навзаєм подарувала заступникові голови обласної ради.