Депутати підтримали проект програми зайнятості населенняНизку сесійних питань розглянули сьогодні члени постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Зокрема, рекомендовано до розгляду на сесії проект «Про Територіальну програму зайнятості населення Волинської області на період до 2020 року». Директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод наголосила, що наразі немає державної програми зайнятості, але регіональний проект написали з врахуванням прогалин попередніх програм. програма передбачває заходи з підвищення рівня професійнотехнічної освіти, в тому числі  із застосуванням дуальної форми навчання. Великий акцент пропонується спрямувати на роз'яснювальну роботу з безробітними та роботадавцями.

Депутати також підтримали проект рішення     «Про затвердження
звіту з виконання Територіальної програми зайнятості населення Волинської області на період до 2017 року»
. Розробники Програми запевняють, що проект не виконаний в повній мірі. Причина - процеси переформатування влади у період 2014-2015 років.

В ході обговорення цих проектів депутати піднімали питання щодо реалдьної зайнятості населення. "Більшість людей, які стоять на обліку, працюють у Польщі", - взяв слово депутат Михайло Бегаль, який є головним лікерем Ратнівської ЦРЛ. - До нас приходять чимало людей, які стоять на така званій біржі, але вони не трудовляштовуються, а просять поставити відмітку про те, що вонит не підходять для роботи в нашій лікарні". Між тим, директор обласного   центру зайнятості Роман Романюк закликає роботодавців не чинити так, аби в центрах зайнятості була інформація про особисту відмову претендента на вакансію. "Після двох особистих відмов людину знімають з обліку", - пояснив директор центру зайнятості. Він також запевнив, що служба зайнятості спільно з прикордонниками відслідковує міграцію безробітних.

Піднімалося питання й дефіциту кваліфікованих професійних кадрів на Волині через масовий виїзд людей на закордонні заробітки. Голова комісії Олександр Зінчук наголосив, що така проблема існуватиме, доки в Україні буде низька заробітна плата, в тому числі й у лікарів.

До слова комісія підтримала звернення   депутатів  Кіровоградської  обласної  ради  до Кабінету Міністрів України та депутатів обласних рад щодо необхідності внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».