Григорій Пустовіт взяв участь у Всеукраїнській онлайн-нараді з обговорення актуальних питань діяльності обласних радСьогодні, 28 квітня, за ініціативи Української асоціації районних та обласних рад відбулась Всеукраїнська онлайн-нарада на тему: "Актуальні питання діяльності обласних рад". Участь в обговоренні взяли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт та керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Дмитро Дубняк.
Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов наголосив учасникам наради на важливості якомога частіше підіймати проблемні питання, які виникають у ході реалізації реформи адміністративно-територіального устрою, на регіональному та субрегіональному рівнях.
"Лише внесення відповідних змін до Конституції дозволить сформувати ефективну владу на всіх рівнях. Найголовніше: змінити законодавство таким чином, щоб не дублювалися повноваження органів влади, щоб люди на місцях знали, який рівень влади, за що відповідає", - зазначив він.
Оцінюючи стан процесів децентралізації на субрегіональному та регіональному рівні, експерт УАРОР Микола Тітов наголосив, що конституційне закріплення ролі та місця місцевого самоврядування в системі державного управління, його можливостей, внесення відповідних змін до Основного закону – одна з головних умов подальшого впровадження реформи.
"Але питання внесення змін до Конституції в частині місцевого самоврядування надто політизоване, хоча йдеться про конкретні, практичні речі. Тому у нас має бути єдина і чітка позиція - аполітична", - зауважив він.
Окрім того, Микола Тітов висловив позицію Асоціації, що разом із спроможними громадами має бути сильний районний або субрегіональний рівень місцевого самоврядування.
"Є цілий комплекс повноважень, публічних послуг, виконання яких на рівні громад не буде таким ефективним, як на районному. Тому основним критерієм розподілу повноважень має бути субсидіарність", - сказав він.
Президент УАРОР Сергій Чернов також наголосив, що на даному етапі впровадження реформи децентралізації вкрай важливо провести ґрунтовний аналіз спроможності громад.
«Центральна влада, передаючи відповідальність на певний рівень, повинна усвідомлювати, що громади, отримавши рівні повноваження, мають різні можливості. В умовах передачі майна від районних рад до громад, не всі в змозі забезпечити той перелік послуг, який необхідний людям. Майно має бути використано ефективно, ми не можемо допустити руйнування інфраструктури», - сказав Сергій Чернов.
Учасники заходу у своїх виступах також піднімали питання, що стосуються  місця обласних рад у сфері регіонального розвитку, перспектив регіонів в частині фінансової децентралізації, а також залучення інвестицій. Так, у ході онлайн-наради було підписано Меморандум між Української асоціацією районних та обласних рад та Всесвітнім торгівельним центром. Головні положення цього документу стосуються покращення умов для регіонального та місцевого розвитку, інвестиційної привабливості, навчань представників органів місцевого самоврядування й обміну досвідом.
Підсумовуючи нинішню дискусію заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт наголосив на важливості принципової позиції, яку займає керівництво Асоціації стосовно змін в законодавстві, які в перспективі можуть створити труднощі у роботі самоврядних органів.
"Експерти УАРОР постійно моніторять ситуацію в державі, аналізують законотворчу діяльність Верховної Ради в частині місцевого самоврядування, а тому вони бачать усі існуючі ризики. Тішить те, що вони працюють у тісній співпраці із керівництвом обласних та районних рад, - наголосив він. - Ми зі свого боку досить активно комунікуємо із нашими народними депутатами та акцентуємо їх увагу на тих питаннях, які сьогодні виникають на місцях в умовах децентралізації, а також надаємо свої пропозиції стосовно тих чи інших Законопроєктів, які нині перебувають на розгляді в Парламенті. Якщо всі обласні ради будуть займати активну позицію,  це дозволить не допустити прийняття тих рішень, які створюватимуть труднощі в нашій роботі".