"Лісова пісня": чи вдається подарувати людям казку?  

 Чим живе і як лікує одна з найвідоміших оздоровниць України? У розпалі літа - репортаж з комунального підприємства, що належить громаді області - санаторію "Лісова пісня".

Назва оздоровниці співзвучна зі ще одним брендом, подарованим світу волинським краєм. Cаме наша природа та казки надихнули Лесю Українку на написання драми-феєрії "Лісова пісня" про кохання містичної Мавки та поліського хлопця Лукаша. Образи Лесиного твору - один з атрибутів відомого волинського санаторію.

"Лісовою піснею" санаторій назвали у 1971 році, а створbли оздоровницю в 1967 з ініціативи Юхима Ярощука. Це був  будинок відпочинку для колгоспників Волині, що називався «Срібний берег».

 Озеро Пісочне, поблизу якого відновлювали здоров'я трударі полів та ферм в минулому столітті,  і нині  вважається   перлиною цього чудового куточка на землі. Фахівці переконують, що озеро багате на гліцерин та іони срібла.

Працівники санаторію дбають про те, щоб ця перлина була ще привабливішою для людей. У цьому році тут побудували та відкрили так званий "Місточок кохання". Локація слугує для фотосесій і навіть для одружень.

Сьогодні оздовниця має вищу акредитаційну категорію та сертифікат ISO9001:2015 ДСТУ ISO9001:2015. Територія санаторію становить більше 17 га. Одночасно оздоровлюватися можуть 440 людей. За даними офіційного сайту санаторію, тут успішно лікують  хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, суглобів та хребта, нервової системи, шкіри (псоріаз). Традиційне лікування з допомогою сучасної апаратури, терапії гармонійно поєднується з фітотерапією, мануальною терапією, гомеопатією, гірудотерапією, лікуванням торф’яними грязями, озокеритом, озонотерапією,  соляною шахтою. Чудовим доповненням до лікування  є сеанси психологічного розвантаження, музико- та аромотерапія, підводний та гідролазерний душі, тренажерний зал та лікувальна гімнастика, різноманітні масажі, тібетська сауна.  Загалом у лікувально-діагностичному відділенні нараховується більше 40 процедур. На завершальній стадії – будівництво басейну, де передбачено плавальну доріжку з різними гідропроцедурами, лікувально-масажними гірками.   В санаторії “Лісова пісня” є сучасна необхідна діагностична та лікувальна апаратура. Для уточнення діагнозу та оцінки ефективності лікувального процесу проводяться  клінічні, біохімічні дослідження, працюють кабінети УЗД серця, щитовидної залози, внутрішніх органів, функціональної діагностики. Ведуть консультативний прийом лікарі: терапевт, невролог, кардіолог, пульмонолог, психолог, гінеколог, мануальний терапевт, гомеопат.
 

 

 

У санаторії працює п’ять реабілітаційних відділень: Нейрореабілітація – підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них), підгострий період черепно-мозкових травм. М’язово-скелетна реабілітація – підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання. Кардіо-пульмонарна реабілітація – підгострий період інфаркта міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них), стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них), підгострий період після операцій на серці. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО. Кардіо-пульмонарна реабілітація – цукровий діабет.

У вартість путівки входить і чотириразове харчування із замовним меню.

Одне зі ще не реалізованих завдань підприємства  - використовувати власну мінеральну воду. Про саме джерело відомо ще з радянських часів. Зараз тривають роботи для підтвердження лікувальних властивостей цієї води. Над цим працює Одеський інститут курортології. Для завершення другого етапу досліджень потрібно ще 500 тис. грн.
 

Але директор Руслана Дибель переконує, що запуск промислового виробництва мінеральної води добряче підсобило би саме фінансовому здоров'ю   санаторію. Адже понад півстолітня оздоровниця потребує неабияких капіталовкладень, щоб відповідати вимогам сучасності.

Скажімо, ремонту потребує харчовий блок. Починаючи від фасаду приміщення їдальні і завершуючи залами.

 Працівники оздоровниці не сидять склавши руки.  Вже відремонтовані цехи для приготування їжі. Також  встановлене нове обладнання у відремонтованих санітарних кімнатах.

 

Ще один головний біль працівників санаторію - протипожежна безпека. Але й ця проблема вирішується. Власним коштом вироблено проектно-кошторисну документацію, а в обласному бюджеті передбачені кошти на встановлення. Власне, якби не судовий позов виконавчої влади області, яким оскаржувалося рішення про обласний бюджет нинішнього року,  кошти на пожежну сигналізацію санаторієм уже були би освоєні. Але, як   відомо, пріорітетом першої  третини 2019 року для Волинської ОДА була велика політика. Схоже ця ж   причина завадила зрушити з мертвої точки будівництво басейну в санаторії.  Цей об’єкт тричі претендував на фінансування з ДФРР, але знаходилися прірітетніші.

Паралельно в санаторії  роблять комфортнішим проживання пацієнтів. Завдяки коштам обласного бюджету вдалося промити систему опалення. Проводиться ремонт житлових кімнат. Загалом, за два останні роки оздоровниця вклала понад 2 млн грн власних коштів для того, щоб покращити умови для лікування та відпочинку.
 
Пані Руслана керує закладом тільки два роки. З них рік в статусі виконуючої обов'язки директора і не маючи впевненості, що переможе в конкурсі. Втім непочатий край роботи її не злякав. Повірив і колектив. В пригоді стали 17 років самовідданої праці в оздоровниці.
 
Не забувають в санаторії й про дозвілля для пацієнтів.   І не озером єдиним живе підприємство.   До послуг любителів більш активного відпочинку — майданчик для пляжного волейболу, настільний теніс , більярд та тренажерний зал.  Працює бібліотека, танцмайданчики, ресторан. Гості санаторію мають чудову можливість побувати на багатьох екскурсіях, зокрема територією Шацького природного національного парку; відвідати музей-садибу Лесі Українки в селі Колодяжне, резиденцію волинських князів тисячолітнє місто Володимир-Волинський, Зимненський Святогорський жіночий монастир, замок Любарта в  Луцьку і навіть побувати в Білорусії. 
Знайшося куточок і для тих, хто навіть на відпочинку потребує храмової молитви. Місцева капличка освячена в честь Віри Надії Любові і матері їх Софії.
 Найбільша цінність цього підприємства, люди, які тут   віддаються роботі  і  до  яких  хочеться повертатися знову.
 

www.facebook.com/pg/volynrada/photos/ Більше фото