«ЛОКАЛЬНІ ІСТОРІЇ, ЗАГУБЛЕНІ В ЧАСІ» - НОВА ІСТОРИЧНО-МИСТЕЦЬКА ІНІЦІАТИВАЛуцькі художники пропонують Волиньраді партнерство у втіленні нового проєкту мистецької інтерпретації історії Волині.
Голові обласної ради Григорію Недопаду ідею презентував відомий графік і живописець Олександр Дишко. У зустрічі також взяли участь заступник голови Григорій Пустовіт та історикиня Тетяна Яцечко-Блаженко.
Як зазначив художник, творче об’єднання «Куля», яке й ініціює новий проєкт, має на меті не просто візуалізацію історії. Йдеться про мистецьке переосмислення давніх подій, відкриття і аналіз маловідомих сторінок історії, інтерпретація цих подій засобами малярства, графіки, декоративно-прикладного мистецтва. Так, один з таких проєктів під назвою «Перша цеглина» нещодавно був представлений публіці. Це художній вираз контраверсії місцевих істориків про те, що Луцькому замку щонайменше на пів століття більше.  
«У 2023 році матимемо дві визначні історичні дати: 770-річчя коронування Данила Романовича – князя Волинського, Галицького, Київського, першого короля України-Руси та 850-річчя утворення удільного Луцького князівства. До цих ювілейних дат ми підготували ескізний план заходів «Локальні історії, загублені в часі». Один з пунктів плану – видавництво презентаційного альбому художніх робіт на цю тематику з назвою «Застигла музика історії». Просимо обласну раду долучитися до фінансування такого видання», - висловив прохання Олександр Дишко. Художник також озвучив й інші цікаві ідеї, як от туристичні маршрути місцями короля Данила, відтворення каплиці, де його коронували, створення музею однієї вулиці і багато іншого.
Григорій Недопад ознайомився з матеріалами майбутнього презентаційного альбому і підтримав ідею видання. «Ми запропонуємо долучитися також Луцькарді та обласній державній адміністрації. На мою думку, це не тільки мистецький проєкт, це проєкт й ідеологічний, який сприятиме нашій ідентичності. Зрештою – це популяризація маловідомої історії Волині та Луцька, заохочення туристів до мандрівок таємничими історичними стежками», - зауважив голова обласної ради. Що ж до інших запропонованих ідей, то Григорій Недопад вважає, що вони потребують часу на попереднє вивчення.