На черговій сесії розглядатимуться майнові питанняНа  засіданні постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області депутати розглянули проект рішення Про Володимир-Волинську спеціалізовану школу-інтернат I-III ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки»

У проекті рішення рекомендується управлінню освіти,  науки і молоді облдержадміністрації включити Володимир-Волинську спеціалізовану школу-інтернат І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» в мережу закладів освіти, що фінансуються з обласного бюджету.

Нагадуємо, дискусії щодо фінансування закладу тривають з початку 2018 року. У січні депутати рекомендували виконкому Володимир-Волинської міської ради включити  Володимир-Волинську спеціалізовану школу-інтернат І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» до мережі закладів, які фінансуються з міського бюджету. Причиною стало те, що в школі навчалося менше 70% дітей з області. Між тим, згідно зі ст. 90 Бюджетного кодексу України, з обласного бюджету можуть фінансуватися лише ті заклади освіти, в яких навчається 70% дітей з області, а не місцевих.

За інформацією директора закладу Валентина Вірковського у вересні 2018 ситуація зміниться і школа знову матиме право фінансуватися з обласного бюджету.

Майнова комісія рекомендувала сесії підтримати відповідний проект рішення при умові підтвердження відповідності співвідношення контингенту учнів, зазначеного у підпункті "а-1" п.2 ч.1 ст. 90 Бюджетного кодексу України, за показниками статистичного звіту.

Майнова комісія також розглянула клопотання в.о. директора КП "Інформаційно-аналітичний центр "Волиньенергософт" про спрямування коштів від оренди приміщення у повному обсязі комунальному підприємтсву для технічного обслуговування будівель та поточних ремонтів. Йдеться про нинішній бюджетний рік.

Зауважимо, що згідно з Методикою розрахунку і порядку використання орендної плати за користування майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області 50% орендної плати за оренду нерухомого майна, що перебуває на балансі підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області спрямовується до обласного бюджету, а решта - підприємству, на балансі якого перебуває це майно.

Майнова комісія підтримала клопотання керівництва "Волиньенергософту" та рекомендувала виконавчому апарату ради підготувати відповідний проект рішення на сесію.