На Волині офіційно стартує конкурсний відбір проєктів та програм, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів ДФРРСьогодні, 20 жовтня, в овальній залі облради відбулось засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Участь й її роботі взяли голова обласної ради Ірина Вахович,  заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа, виконувачка обов'язків директора департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів ОДА Вероніка Бальбуза та інші члени комісії.
Більшістю голосів члени комісії схвалили текст оголошення про проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році.
Секретар комісії Вероніка Бальбуза, повідомила, що оголошення конкурсу по відбору регіональних проектів та прогарам - це перший етап, опісля, у її відомстві розпочнуть роботу над формуванням переліку проєктів, які будуть фінансуватись у 2021 році за рахунок коштів ДФРР.
"Орієнтовний обсяг прогнозованого фінансового ресурсу для Волинської області сягає майже 295 млн гривень. Це за умови, якщо держбюджет затвердять із тими показниками, які запропонував Уряд", - зауважила вона.
Згідно Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року, визначено п'ять стратегічних цілей:
1. Підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки.
2. Розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення.
3. Розвиток інноваційної економіки на основі смарт-спеціалізації.
4. Розвиток транскордонного співробітництва.
5. Раціональне використання природних ресурсів та екологічна безпека.
6. Розвиток спортивної інфраструктури.
7.Енергозбереження державних і комунальних навчальних та медичних закладів.

"На усі 7 цілей ми розробили технічні завдання. По них будуть подаватись проекти. За підсумками надсилання цих технічних завдань Мінрегіону наша область є однією із небагатьох до якої не було ніяких зауважень", - наголосила Вероніка Бальбуза.  
Основними умовами відбору регіональною комісією інвестиційних програм і проєктів є їх відповідність таким критеріям:
1) для проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) - наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проєктної документації;
2) співфінансування з місцевих бюджетів на рівні 10 відсотків;
3) спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти державного фонду регіонального розвитку, забезпечувати подальше власне фінансування або їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів;
4) загальна кошторисна вартість проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) понад 5000 тис. гривень, а для інших проєктів - понад 1000 тис. гривень.
Для участі у відборі заявники у визначений в оголошенні строк подають регіональній комісії інвестиційні проєкти за формою, встановленою Мінрегіоном (наказ Мінрегіону України від 24.04.2015 №80, із змінами), а також документи за переліком, встановленим зазначеним Міністерством, які підписуються заявником.
Інформація про інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що подана заявником регіональній комісії, оприлюднюється ним на відповідній сторінці офіційного веб-сайту Мінрегіону https://new.dfrr.minregion.gov.ua/  до початку проведення оцінки та відбору.
Документи заявникам необхідно подти у паперовому вигляді до 16 листопада 2020 року включно. За адресою: м.Луцьк, Київський майдан,9 (4 поверх, каб. 406), департамент зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів облдержадміністрації.
Телефон для довідок: 778 194, 778 108, електронна пошта: post@geko.voladm.gov.ua.
 

"Після того, як спеціалісти департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів ОДА упродовж двох тижнів проаналізують усі подані документи, повторно буде проведемо засідання регіональної комісії. Опісля, суб'єктам подання буде відведено ще два тижні для того, щоб вони внесли свої проєкти в електронну базу Мінрегіону. Лише тоді буде оголошено початок електронного голосування для членів комісії. Весь процес триватиме близько двох місяців",  - резюмував заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа.