На Волині відкрили освітню новобудову, на яку чекали дев'ять роківФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 15 січня відбулось офіційне відкриття новозбудованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Любохини, що у Старовижівському районі. Її поріг вже завтра переступить майже три сотні учнів, які дотепер змушені були навчатись у старому непристосованому приміщенні 30-х років минулого століття.  На появу нової школи діти чекали із 2011 року, адже  саме тоді було закладено перший камінь цієї будівлі. Однак, у 2013-2014  роках роботи із її зведення припинилися у зв'язку зі зміною  влади та початком війни на Сході держави. Справа зрушилась із мертвої точки у 2016 році, коли до процесу лобізму стабільного фінансування активно долучились депутати обласної ради, заручившись підтримкою народних депутатів від Волині та влади області.
На урочисту лінійку з нагоди відкриття школи зібрались сотні місцевих мешканців, які охоче привели своїх дітей та внуків на просторе подвір'я освітнього закладу. Участь в офіційній частині відкриття школи взяли голова обласної ради Ірина Вахович, очільник облдержадміністрації Юрій Погуляйко, депутати обласної ради Леонід Стефанович та Михайло Імберовський, начальник управління освіти, науки і молоді ОДА Людмила Плахотна, представники місцевої влади, духовенство і тутешня громада.
 
Ірина Вахович привітала вихованців, вчителів та усіх любохинців із цією визначною подією, на яку вони так довго чекали, від себе особисто та від усіх депутатів обласної ради.
"Хочу подякувати усім людям, які були причетні до зведення цієї школи від ідеї і до її реалізації. Ми зі свого боку теж зосереджували всі зусилля, щоб забезпечити співфінансування цього об'єкта. Активно долучалась районна рада, а також народні депутати від Волині. Я всім безмежно вдячна за роботу, адже тільки разом можна досягти результату, який ми сьогодні маємо. Відтепер це буде прекрасна локація, освітній та культурний осередок села Любохини", - наголосила вона.
Голова обласної ради також не оминула увагою старання депутата обласної ради Михайла Імберовського, який активно лобіював фінансування добудови школи на бюджетних комісіях обласної ради та відносився до її добудови неначе до рідної домівки.
Ці слова у своєму вітальному слові підтвердив і сам депутат та зауважив, що для нього відкриття школи є дуже хвилюючим та важливим моментом.  
" Мені дуже приємно, що сьогодні влада держави, депутати різних рівнів та місцева влада, починаючи із 2016 року, спільно попрацювали над тим, аби реанімувати заморожене будівництво цієї школи і нам це вдалося. Видатний німецький політик та громадський діяч Отто фон Бісмарк сказав: "Як би важко нам не було, ми повинні будувати школи, бо якщо ми цього робити не будемо, то будемо будувати тюрми", - резюмував Михайло Імберовський.
Символічний ключ директору освітнього закладу Руслані Яцук вручив депутат обласної ради, директор ТзОВ "Житлобуд -2", що був головним підрядником будівництва Леонід Стефанович. Він пригадав той день, коли у фундамент було закладено перший камінь та подякував усім причетним до реалізації цього проекту.
"Дякую всім людям, які нам допомагали, дітям, вчителям, батькам, дякую нашим субпідрядникам СМП «Стара Вижівка агробуд», які теж долучились до цієї нелегкої будівничої справи. Дякую усім гілкам влади, адже це є спільна наша праця, ми дійсно вірили, що здоровий глузд переможе і будуть виділені кошти на добудову цієї школи, але ми їх не чекали, а йшли вперед і сьогодні маємо гарний результат у вигляді цієї новобудови", - сказав Леонід Стефанович.

Довідково:

Загальна вартість проєкту становить – 82,9 млн. грн., у т.ч. ДФРР – 67,9 млн грн, місцевий бюджет – 15,0 млн гривень.
Проектна потужність школи – 198 учнів. Тут облаштовано 19 класних кімнат, 3 лабораторії, 2 кабінети інформатики та 3 майстерні є спортзал та їдальня.
Термін реалізації інфраструктурного проєкту 2011-2019 р.р.