«ПАРАЛЕЛІ БІОГРАФІЇ: ГАБРІЕЛА ЗАПОЛЬСЬКА - ЛЕСЯ УКРАЇНКА». У ЛУЦЬКУ - ВЕРНІСАЖ ПЛАКАТІВІсторично-мистецька виставка конкурсних плакатів присвячена сторіччю з дня смерті Габріелі Запольської та 150-річчю з дня народження Лесі Українки.
Вернісаж організовано Генеральним Консульством Республіки Польща в Луцьку при співпраці з Академією мистецтв у Катовіце. У його відкритті також взяли участь депутат обласної ради Григорій Пустовіт та радниця голови Волиньради, історикиня Тетяна Яцечко-Блаженко.
До експозиції увійшли конкурсні роботи польських і українських дизайнерів, студентів та художників, презентовано також і каталог цих робіт.
Генеральна амбасадорка Польщі у Луцьку Тереза Хрущ розповіла,  як виникла ідея цього конкурсу: «Ми розмірковували над формою промоції відомої польської письменниці Габріелі Запольської, яка народилась у Підгайцях на Волині. У світлі широкого відзначення 150-річчя з дня народження видатної української письменниці Лесі Українки з’явилась ідея порівняння їх творчості та діяльності. Адже приватна історія цих двох особистостей невіддільна від історії їхньої країни, епохи, культури у час, коли Україна і Польща були розірвані поміж двома світовими імперіями. Обидві письменниці змінили стереотипи своєї епохи, правила не лише у мистецтві, але й у житті. Крім цього, вони обидві є сильними особистостями – жінками з Волині».
Депутат обласної ради Григорій Пустовіт переказав вітання з нагоди мистецької події від імені голови Волиньради. «Дві волинянки, дві письменниці, кожна з яких залишила свій яскравий слід в історії та літературі. Особливість і краса цієї виставки у тому, що ці непересічні особистості нам подають креативно і разом.  Подивіться, як гармонійно поєднуються синьо-жовтий і біло-червоний кольори! Скільки у цих роботах символів, які несуть відчуття дружби, того, що нас збагачує, нам додає і дозволяє почуватися єдиною європейською родиною», - зазначив Григорій Пустовіт.
«Якщо придивитися до життєвого й творчого шляху цих дивовижних жінок, то легко побачити і виразні паралелі, і кардинальні відмінності. Але найважливіше – це зразок буття вільної духом і свідомістю людини у тотально невільному світі, в їх самоствердженні й самореалізації, у відстоюванні свободи – екзистенційної, гендерної, національної, - поділилася враженнями історикиня Тетяна Яцечко-Блаженко. – І особливо приємно, що цей незвичайний конкурс плакатів викликав неабияке зацікавлення серед творчої молоді України та Польщі. А це означає, що пізнання великого й ідеального зробить кращим наше майбутнє».
Окрім експозиції відвідувачам також було презентовано лекцію професора ВНУ імені Лесі Українки Сергія Романова «Паралельні біографії: Габріела Запольська – Леся Українка».