Повторне звернення депутатів Волинської обласної ради до Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б., Голови Верховної Ради України Парубія А. В. щодо сприяння у виділенні коштів для завершення будівництва шахти № 10 «Нововолинська»Україна повинна нарощувати видобуток власного вугілля і пріоритетно використовувати його для потреб всього енергетичного комплексу, щоб не залежати від імпорту, передусім з країни-агресора. Стратегія держави полягає у тому, щоб вкладати інвестиції у вугільну галузь, запускати нові лави та збільшувати видобуток власного вугілля з метою забезпечення енергетичної незалежності країни та позбутися будь-якої залежності від зовнішніх факторів. Такі тези з регулярною періодичністю озвучують найвищі посадові особи держави. На жаль, у переважній більшості випадків ці заяви залишаються декларативними і не трансформуються у конкретні справи. 

Невтішним прикладом у цьому контексті є ситуація з шахтою № 10 у місті Нововолинську. Це - єдине підприємство гірничодобувного комплексу, яке будується в Україні за часів її незалежності. Його розвідані запаси становлять  близько 40 млн тонн вугілля, а проектна потужність – 900 тисяч тонн у рік.  У будівництво першої черги шахти уже вкладено близько 2 мільярдів гривень. Наразі її готовність до запуску складає 89 відсотків і знаходиться на завершальному етапі. Однак, упродовж останніх років на будівництво цього об’єкту з Державного бюджету виділяються вкрай незначні суми.

Зокрема, Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» видатки за бюджетною програмою «Державна підтримка будівництва шахти № 10 «Нововолинська» передбачені у розмірі 25 млн грн. Очевидно, що такі незначні кошти не дають змоги продовжувати будівельно-монтажні та прохідницькі роботи, забезпечити підтримку підприємства у безпечному стані, зберегти колектив шахтобудівельників та попередити соціальну напругу серед багатотисячного колективу гірників міста Нововолинська.

З огляду на це, у грудні минулого року депутати Волинської обласної ради звернулися до Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. і Голови Верховної Ради України Парубія А. В. з проханням збільшити видатки  Державного бюджету України для завершення будівництва «Шахта № 10 «Нововолинська» до 150 мільйонів гривень (рішення Волинської обласної ради від 20.12.2018 № 22/62). 

У відповідь на звернення депутатський корпус отримав формальну відписку від Міністерства фінансів України, яка є черговим підтвердженням  небажання та нездатності центральних органів державної влади до пошуку конструктивних шляхів вирішення проблем вугледобувного підприємства.        

Розглядаючи цей об’єкт економічно та соціально значущим як в масштабі  регіону, так і держави в цілому, депутати Волинської обласної ради повторно звертаються до Вас, шановні Володимире Борисовичу та Андрію Володимировичу, з наполегливим проханням внести зміни до Державного бюджету України на 2019 рік, передбачивши у ньому кошти у розмірі 150 млн грн  за бюджетною програмою «Державна підтримка будівництва шахти № 10 «Нововолинська». 

 

Прийнято на 23 сесії

Результати голосування