Пропонується оголосити 2017 рік роком УПАУ  цьому  році минає 75 років  від створення Української Повстанської Армії - єдиного військового формування, яке в роки Другої світової війни та повоєнний період відкрито боролося за незалежність України. З поваги до цієї дати фракція "Свобода" в облраді пропонує проголосити 2017 рік на території Волинської області Роком Української Повстанської Армії. Проект рішення облради розробив перший заступник голови ради Олександр Пирожик. В інтерв'ю для програми "Вісник обласної ради" він зауважив, що в 2017 варто згадати й про інші важливі в історії України дати. Зокрема йдеться про 70-ту  річницю початку польської репресивної опреції "Вісла", з  21 жовтня 1947 року аналогічну  операцію  "Захід проводили   радянські спецслужби. "Крім того,   2017 рік -- рік 110-ї річниці з дня народження  Романа Шухевича", -- додає Олександр Пирожик.

Пропонованим депутатами проектом рішення пропонується низка заходів. Йдеться про  впорядкування та встановлення пам’ятних знаків воїнам У ПА;  облаштування під’їзних шляхів та  встановлення розпізнавальних знаків-вказівників, що ведуть до місць бойової слави повстанців. Є й пропозиції щодо соціального захисту ветеранів. Зокрема, йдеться про  оздоровлення  в комунальних санаторіях "Лісова пісня" та "Пролісок", а також про щомісячні виплати кожному ветерану УПА  з обласного бюджету  по 200 гривень.  

 У планах ініціаторів проекту рішення просвітницька діяльність: тематичні виставки, видання збірників документів     та   національно-патріотичні заходи.  "Крім пам'ятних урочистих заходів в урочищі "Вовчак",   планується проведення     Міжнародної науково-практичної конференції  про діяльність та боротьбу УПА, а також  про примусову депортацію українців на базі СНУ ім. Лесі Українки.