В прокуратурі розглянули запит щодо законності відчуження земельних ділянок та адміністративної будівлі санаторію "Пролісок"Прокуратурою області розглянуто запит депутата Волинської обласної ради Ігоря Леха, підтриманий рішенням Волинської обласної ради від 16.05.2019 №23/75, щодо проведення перевірки законності відчуження земельних ділянок та адміністративної будівлі комунального підприємства "Санаторій матері й дитини "Пролісок".

"Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Обсяг повноважень органів прокуратури визначено ст. 131-1 Конституції України, а порядок їх реалізації Законом України "Про прокуратуру". Згідно із законодавчими змінами органи прокуратури позбавлено повноважень проведення перевірок в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, у тому числі з питань додержання вимог земельного законодавства. Повноваженнями щодо здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства наділені органи Держгеокадастру.
У зв’язку з вищевикладеним, інформацію щодо можливих порушень при відчуженні земельних ділянок Комунального підприємства "Санаторій матері й дитини "Пролісок" направлено для розгляду до ГУ Держгеокадастру в області.
Також, згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, фактів реєстрації за Грем’яченською сільською радою права власності на об’єкти нерухомого майна, а саме приміщення адмінбудівлі згаданого підприємства, розташованого на вказаних у запиті земельних ділянках, не встановлено.
Відповідно до положень ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Зі змісту запиту не встановлено наявності виключних випадків представництва прокурором інтересів держави в суді.
Водночас, Волинська обласна рада вправі самостійно звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів", - відповідає прокурор області    Віктор Швидкий.

Всі запити Ігоря Леха

Всі депутатські запити