Волиньрада розгляне програму програми зовнішнього освітлення населених пунктів сільських територій (відео)Відео

На засіданні постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства слухалося питання Про затвердження Регіональної цільової програми зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів Волинської області до 2021 року.

"Ця програма - месидж суспільству, що область починає рухатися в цьому напрямку", - зауважив розробник проекту, начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Андрій Пиріг. Він наголосив, що потреба в будівництві, осучасненні та реконструкції зовнішнього освітлення найбільш гостро стосується сільської місцевості. Питання лежить в площині безпеки руху, громадського порядку, енергозбереження та елементарного комфорту для мешканців.

Постійна комісія підтримала проект та рекомендувала його до розгляду на сесії.

Разом з тим, голова комісії Юрій Цейко висловив застереження, аби не вийшло, що обласний бюджет посередництвом Програми фінансово сприятиме приватній компанії "Волиньобленерго". Йдеться про те, що більшість освітлювальних ламп вмонтовані на опорах ЛЕП. "Оскільки , проектом програми передбачено проводити заміни таких опор, то, виходить, ми будемо допомагати структурі, яка монопольно диктує умови на енергетичному ринку Волині", - зауважив Юрій Цейко.

Андрій Пиріг запевнив, що такі питанні будуть врегульовані.

Депутат Олексій Панасюк вважає, що програпма має бути реальною до виконання та мати позитивний ефект. "Маємо негативний досвід у Володимирі-Волинському, де заміна вуличного освітлення відбулася за принципом "шилона мило", - не втримався від сарказму депутат.

Андрій Пиріг зазначив, що проектом програми передбачено заміни ламп на енергоефективні.