"Застосування коефіцієнта віку - це один із кроків до цивілізованого ринку вживаних автомобілів в Україні", - Мінфін 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Міністерство фінансів України разом і розглянуло звернення депутатів Волинської обласної ради   щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів України, які регулюють оподаткування транспортних засобів, ввезених на митну територію України.
"Законом України від 08.11.2018 № 2611 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» (далі - Закон № 2611) запроваджено нову систему оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, згідно з якою обчислення розміру ставки акцизного податку для кожного легкового транспортного засобу здійснюється шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів - двигуна та віку.
Автори звернення пропонують внести зміни до підпункту 4 пункту І Закону № 2611, повністю виключивши з формули розрахунку ставки акцизного податку для транспортного засобу коефіцієнт віку, або передбачити його мінімальне значення.
Така пропозиція неодноразово розглядалась Мінфіном та ДФС та не була підтримана з наступних причин.
Застосування коефіцієнта віку - це один із кроків до цивілізованого ринку вживаних автомобілів в Україні. Аналогічний коефіцієнт використовується в багатьох країнах світу. Метою його застосування є зменшення ввезення в країну застарілих автомобілів, покращення екологічної ситуації в державі, підвищення рівня безпеки на дорогах.
Крім того, статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При цьому, відповідно до частини другої статті 92 Конституції України податки і збори встановлюються виключно законами України.
Отже, питання зміни ставок загальнодержавних податків і зборів, запровадження або скасування відповідних коефіцієнтів до ставок податку належать виключно до компетенції Верховної Ради України.
Також повідомляємо, що з метою зняття соціальної напруги в суспільстві Верховна Рада України відтермінувала до 22.08.2019 введення в дію норм щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.
Такі зміни внесено Законом України від 16.05.2019 № 2725 «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги», - пише начальник Управління податкової політики Мінфіну Віктор Овчаренко.