Звернення щодо упровадження на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин» проекту електронної черги для вантажного автомобільного транспорту, що прямує у напрямку з України до Республіки ПольщаЗвернення депутатів Волинської обласної ради

до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. та виконувача обов’язків Голови Державної фіскальної служби України Власова О. С. щодо упровадження на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин» проекту електронної черги для вантажного автомобільного транспорту, що прямує у напрямку з України до Республіки Польща

 

Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Ягодин» є найпотужнішим об’єктом такого роду на західному кордоні України. Цьому сприяє його вигідне географічне розташування, адже тут пролягає автомобільна дорога міжнародного значення М-07 Київ-Ковель-Ягодин, яка є найкоротшим шляхом від Києва до Варшави, Берліна і Парижа, та входить до складу двох міжнародних транспортних коридорів: Гданськ-Одеса та Європа-Кавказ-Азія.

У результаті проведеної у 2011 році реконструкції у пункті пропуску «Ягодин» функціонують 26 смуг руху із забезпеченням їх повного розмежування на «зелений» і «червоний» коридори та використанням модуля «фільтр пункту пропуску». Він обладнаний сучасними інспекційно-оглядовими і ваговими комплексами, а також системою відеоспостереження. Удосконалення інфраструктури дало можливість удвічі збільшити пропускну спроможність пункту пропуску, яка дозволяє щодобово обслужити 3000 легкових автомобілів, 75 автобусів, 8500 пасажирів та 800 одиниць вантажного транспорту.

Однак, упродовж 2017-2018 років стан справ на кордоні з країнами Європейського Союзу значно погіршився. МАПП «Ягодин», як і решта пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, суттєво скоротив норми пропуску - до 200 вантажних транспортних засобів у напрямку виїзду з України. Це призвело до унеможливлення безперешкодного перетину митного кордону.

У пункті пропуску регулярно утворюються великі,  кілометрові, черги вантажівок. У більшості випадків черги формуються через певні обмеження з боку польської сторони, яка має чітко регламентовану кількість здійснених митних оформлень за зміну. Проблему ускладнює й недостатня пропускна спроможність мосту через річку Західний Буг.  

Очікування в черзі на виїзд з України займає від однієї до трьох діб. Вітчизняні перевізники та експортери зазнають значних збитків. Наявність черг породжує й інші негативні явища, зокрема відсутність елементарних побутових умов для водіїв, засміченість прилеглої до кордону території, загроза аварій для учасників дорожнього руху. Усе це не додає привабливості нашій країні і шкодить розвитку туризму, бізнесу, інвестуванню.

Очевидно, що така ситуація на кордоні потребує нагального втручання і вирішення. Одним з реальних шляхів врегулювання проблеми, пов’язаної з чергами, є практичне упровадження електронного сервісу, який замінює живі черги віртуальними і таким чином заощаджує час та кошти.  Успішним прикладом цьому є Сервіс управління чергами GoSwift, який ефективно застосовується на автомобільних пунктах пропуску Естонії, починаючи з 2011 року.

Враховуючи вищезазначене, з метою створення сприятливих умов для сталого росту національної економіки та підвищення рівня конкурентоздатності українського бізнесу на міжнародній арені, ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємося до Вас, шановні Володимире Борисовичу та Олександре Сергійовичу,  з проханням підтримати нашу ініціативу щодо упровадження на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин» електронної черги для вантажного автомобільного транспорту, який прямує у напрямку з України до Республіки Польща, та сприяти у практичному здійсненні цього проекту.

 

 Прийнято на 23 сесії

 Результати голосування